Строковий трудовий договір. Трудова книжка. Відрахування зі школи. атестація педагогічних працівників.

Анотація наукової статті по праву, автор наукової роботи - Хмелько Сергій Борисович


Область наук:
  • право
  • Рік видавництва діє до: 2015
    Журнал
    народна освіта
    Наукова стаття на тему 'КОНСУЛЬТАЦІЇ'

    Текст наукової роботи на тему «КОНСУЛЬТАЦІЇ»

    ?На запитання відповідає Сергій Борисович Хмелько,

    завідувач правовим відділом апарату Профспілки працівників народної освіти і науки РФ e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

    ^ Якщо одягни закінчення терміну • строкового трудового договору жінка подає працедавцю довідку про вагітність, чи може роботодавець припинити з нею строковий трудовий договір або повинен продовжити його дію?

    Нещодавно в трудовому законодавстві відбулися зміни. Так, Федеральним законом від 29.06.2015 № 201-ФЗ внесені зміни в статті 84.1 і 261 Трудового кодексу РФ, які передбачають, що в разі закінчення строкового трудового договору в період вагітності жінки роботодавець зобов'язаний за її письмовою заявою і при наданні медичної довідки, що підтверджує стан вагітності, продовжити термін дії трудового договору до закінчення вагітності, а при наданні їй в установленому порядку відпустки у зв'язку з вагітністю та пологами - до закінчення такого відпустки. Жінка, термін дії трудового договору з якої був продовжений до закінчення вагітності, зобов'язана за запитом роботодавця, але не частіше ніж один раз в три місяці, надавати медичну довідку, що підтверджує стан вагітності. Якщо при цьому жінка фактично продовжує працювати після закінчення бере-

    менности, то роботодавець має право розірвати трудовий договір з нею в зв'язку з закінченням терміну його дії протягом тижня з дня, коли роботодавець дізнався або повинен був дізнатися про факт закінчення вагітності.

    ^ Чи встановлено в даний час гранична наповнюваність в групі дитячого саду. Чи повинні виробляти доплату вихователю за переповненість груп (35-37 дітей) у групі дитячого садка?

    В даний час не встановлено граничної наповнюваності груп. Постановою Головного державного санітарного лікаря РФ від 15.05.2013 № 26 (зі зм. Від 04.04.2014 були затверджені СанПіН 2.4.1.3049-13

    «Санітарно-епідеміологічні вимоги до влаштування, утримання та організації режиму роботи дошкільних освітніх організацій».

    Рішенням Верховного Суду РФ від 04.04.2014 № АКПІ14-281 пункт 1.9 зазначених СанПин визнаний нечинним в частині, що визначає встановлені в цьому пункті нормативи, виходячи з площі (группо-

    виття) ігрової кімнати на одну дитину, фактично знаходиться в групі. Таким чином, в даний час неможливо послатися на якийсь нормативний акт, що встановлює граничну наповнюваність, щодо якої можна говорити про перевищення наповнюваності груп і вимагати встановлення відповідної доплати.

    ^ Роз'ясніть, скільки часу • повинна зберігатися трудова книжка працівника, який не отримана ним при звільненні. Повідомлення про необхідність з'явитися за трудовою книжкою, або дати згоду на відправлення її поштою, було надіслано рекомендованим листом на наступний день після звільнення відповідно до статті 62 Трудового кодексу РФ. Пройшов вже рік, а працівник так і не з'явився за своєю трудовою книжкою.

    Постановою Уряду РФ від 16 квітня 2003 року № 225 «Про трудові книжки» (зі змінами від 6 лютого 2004 року) затверджені Правила ведення і зберігання трудових книжок, виготовлення бланків трудової книжки й забезпечення ними роботодавців.

    4ародное освіту 8'2015

    консультації

    У пункті 43 зазначених Правил встановлено, що трудові книжки і дублікати трудових книжок, не одержані працівниками при звільненні або у разі смерті працівника його найближчими родичами, зберігаються протягом двох років у кадровій службі організації окремо від інших трудових книжок. Після закінчення зазначеного терміну не затребувані трудові книжки зберігаються в архіві організації протягом 50 років, а потім підлягають знищенню в установленому порядку.

    ^ Чи вправі освітня ор- • ганизация відрахувати учня за неуспішність відразу після того не пройденою їм атестації?

    У листі Міністерства освіти та науки Росії

    від 15.09.2015 № АК-2655/05

    «З питання про відрахування учнів» роз'яснено, що освітня організація не має права відрахувати учня за неуспішність відразу після того не пройденою їм атестації. Згідно з роз'ясненнями Мі-нобрнаукі Росії, такого учню повинна бути надана можливість пройти проміжну атестацію за відповідним навчального предмета не більше двох разів в межах одного року з моменту утворення академічної заборгованості. У цей період не включаються час хвороби учня, знаходження в академічній відпустці або відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами. Терміни проходження учням проміжної атестації визначаються організацією. Можливість пройти проміжну атестацію не більше двох разів надається учню, який вже має ака-

    мічного заборгованість. Якщо повторна проміжна атестація з метою ліквідації академічної заборгованості проводиться вдруге, для її проведення освітня організація зобов'язана створити комісію. Якщо на момент закінчення курсу учень не пройшов проміжну атестацію з поважних причин або на цей момент має неліквідованими академічну заборгованість і не минули встановлені організацією терміни повторної проміжної атестації, учень переводиться на наступний курс умовно. Таким чином, учень може бути відрахований за неуспішність тільки в разі, коли дотримані наступні умови:

    • учень має неліквідованими академічну заборгованість;

    • організацією були двічі встановлені терміни для проходження повторної проміжної атестації;

    • учень не ліквідував академічну заборгованість у встановлені терміни. Справляння плати з учнів за проходження проміжної атестації не допускається.

    ^ Як слід проводити аттес-

    • Тацію педагогічних працівників з метою підтвердження відповідності займаній посаді в разі, коли заміщення їх посад здійснюється

    в різних посадах за сумісництвом в тій же чи іншій організації, а також шляхом поєднання посад поряд з роботою в тій же організації, певної трудовим договором?

    У роз'ясненнях щодо застосування Порядку проведення атестації педагогічних працівників організацій, що здійснюють освітню діяльність, що містяться в листі Департаменту державної політики в сфері загальної освіти Міністерства освіти та науки Росії і Загальноросійського Профспілки освіти від 03.12.2014 № 08-1933 / 505 зазначено,

    що якщо педагогічний працівник поряд з роботою, певної трудовим договором, виконує у того ж роботодавця педагогічну роботу на посаді з іншим найменуванням на умовах суміщення посад і ні за однією з посад не має встановленої кваліфікаційної категорії, то уявлення може містити вмотивовану всебічну і об'єктивну оцінку професійних , ділових якостей педагогічного працівника і результатів його професійної діяльності по виконанню трудових обов'язків, покладених трудових м договором, з урахуванням виконання ним роботи на умовах сумісництва посад.

    Якщо педагогічна робота здійснюється у різних роботодавців, тобто на умовах сумісництва, то атестація педагогічного працівника з метою підтвердження відповідності займаній посаді проводиться атестаційними комісіями відповідних організацій на загальних підставах, передбачених Порядком атестації. АЛЕ


    Завантажити оригінал статті:

    Завантажити