Нормативне регулювання догляду за дітьми-інвалідами. Оплата навчання в вузі роботодавцем. Запис у трудовій книжці в зв'язку з перейменуванням організації. Трудовий стаж в вузі і робота в школі. Випробувальний термін і призначення пенсії по старості. Педагогічне навантаження і тривалість роботи при призначенні пенсії по старості.

Анотація наукової статті по праву, автор наукової роботи - Хмелько Сергій Борисович


Область наук:
  • право
  • Рік видавництва діє до: 2014
    Журнал
    народна освіта
    Наукова стаття на тему 'КОНСУЛЬТАЦІЇ'

    Текст наукової роботи на тему «КОНСУЛЬТАЦІЇ»

    ?Консультант Сергій Борисович Хмелько,

    завідувач правовим відділом апарату Профспілки працівників народної освіти і науки РФ e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

    ^ Я маю дитину-інваліда.

    • Відповідно до статті 262 Трудового кодексу РФ одному

    з батьків для догляду за дітьми-інвалідами за його письмовою заявою надаються чотири додаткових оплачуваних дні вихідних на місяць. Роз'ясніть, яким нормативно-правовим актом визначається порядок надання додаткових оплачуваних вихідних днів для догляду за дітьми-інвалідами?

    постановою Уряду

    РФ від 13.10.2014 № 1048

    «Про порядок надання додаткових оплачуваних вихідних днів для догляду за дітьми-інвалідами» визначено процедуру надання додаткових оплачуваних вихідних днів одному з батьків для догляду за дітьми-інвалідами.

    Згідно ТК РФ одному з батьків (опікуну, піклувальнику) за його заявою на ці цілі надаються чотири додаткових оплачуваних вихідних дні у календарному місяці, оформлюваних наказом (розпорядженням) роботодавця. Для отримання таких вихідних днів подаються такі документи:

    • довідка, що підтверджує факт встановлення інвалідності, видана бюро медико-соціальної експертизи;

    • документи, що підтверджують місце проживання (перебування або фактичного проживання) дитини-інваліда;

    • свідоцтво про народження (усиновлення) дитини або документ, що підтверджує встановлення опіки, піклування над дитиною-інвалідом;

    • оригінал довідки з місця роботи другого з батьків (опікуна, піклувальника) про те, що на момент звернення додаткові оплачувані вихідні дні в цьому ж календарному місяці їм не використані або використані частково, або довідка

    з місця роботи другого з батьків (опікуна, піклувальника) про те, що від цього батька (опікуна, піклувальника) не надходило заяви про надання йому в цьому ж календарному місяці додаткових оплачуваних вихідних днів. Оплата кожного додаткового вихідного дня проводиться в розмірі середнього заробітку батька (опікуна, піклувальника). Додаткові вихідні, не використані в календарному місяці, не переносяться на інший місяць. При наявності в сім'ї більше однієї дитини-інваліда кількість наданих

    4ародное освіту 10'2014

    в календарному місяці додаткових оплачуваних вихідних днів не збільшується.

    Довідка, що підтверджує інвалідність дитини, надається роботодавцю відповідно до термінів встановлення інвалідності (один раз, один раз на рік, один раз в два роки, один раз в п'ять років).

    Я працюю вчителем началь- • них класів в школі. Школа оплатила моє навчання у вузі. Чи повинна я в разі звільнення відшкодувати роботодавцю витрати на моє навчання?

    Якщо в трудовому договорі або в угоді про навчання за рахунок коштів роботодавця було передбачено, що працівник направляється на навчання за рахунок коштів роботодавця та зобов'язується відпрацювати після навчання якийсь термін або повністю відшкодувати роботодавцю витрати на навчання, то в цьому випадку роботодавець має право вимагати відшкодування витрат. Якщо такого положення немає в трудовому договорі або в угоді про навчання за рахунок коштів роботодавця, оформленому в письмовій формі, то вимоги роботодавця неправомірні.

    КОНСУЛЬТАЦІЇ

    Відповідно до статті 249 Трудового кодексу РФ у разі звільнення без поважних причин до закінчення терміну, обумовленого трудовим договором або угодою про навчання за рахунок коштів роботодавця, працівник зобов'язаний відшкодувати витрати, понесені роботодавцем на його навчання, обчислені пропорційно практично не відпрацьованому після закінчення навчання часу , якщо інше не передбачено трудовим договором або угодою про навчання. Працівник, який звільнився без поважних причин до закінчення терміну, обумовленого угодою про цільове навчання працівника за рахунок коштів роботодавця, зобов'язаний відшкодувати витрати, понесені роботодавцем при направленні його на навчання, пропорційно невідпрацьований часу (див. Також Визначення судді Верховного Суду РФ від 28 листопада 2005 р . № 81-В05-30 (Бюлетень Верховного Суду

    РФ № 10 від 27.10.2006).

    ^ Чи враховується період нахож- • дення жінки у відпустці по догляду за дитиною до стажу, який враховується при достроковому призначенні пенсії у зв'язку з педагогічною діяльністю?

    Якщо вказаний період мав місце до 6 жовтня 1992 роки (часу вступу в силу Закону РФ від 25 вересня 1992 року № 3543-1 «Про внесення змін і доповнень до Кодексу законів про працю Російської Федерації», з прийняттям якого період перебування у відпустці по догляду за дитиною не включається до спеціального стажу роботи в разі

    призначення пенсії на пільгових умовах), то він включається в стаж, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії по старості. Якщо відпустку по догляду за дитиною почався до 6 жовтня 1992 року, то період перебування в цій відпустці включається в стаж, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії по старості, незалежно від моменту його закінчення (до або після цієї дати).

    ^ Яка запис повинна вноситися до трудових книжок працівників у разі перейменування організації?

    В Інструкції щодо заповнення трудових книжок, затвердженої постановою Міністерства праці та соціального розвитку РФ від 10 жовтня 2003 року № 69, в пункті 3.2 зазначено, що якщо за час роботи працівника найменування організації змінюється, то про це окремим рядком у графі 3 розділу «Відомості про роботу »трудової книжки робиться запис:« Організація така-то з такого-то числа перейменована в таку-то », а в графі 4 проставляється підстава перейменування - наказ (розпорядження) або інше рішення роботодавця, його дата і номер.

    ^ Я за фахом препода- • ватель фізики, працювала півтора року на посаді доцента у вузі. А потім 23 роки працювала вчителем в школі. Надала роз'яснення-ті, чи буде зарахований період роботи у вузі в стаж для дострокового призначення трудової пенсії?

    До спеціального стажу, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії по старості в зв'язку з педагогічною діяльністю в установах для дітей, за-зчитується лише робота на посадах і в установах, зазначених у Списку посад і установ, робота в яких засчі-розробляються в стаж роботи , що дає право на дострокове призначення трудової пенсії по старості особам, які здійснювали педагогічну діяльність в установах для дітей, затвердженому постановою Уряду РФ від 29 жовтня 2002 року № 781. Посада доцента не передбачене трена цим Списком.

    Я був прийнятий з випробувальним терміном на роботу на повну ставку на посаду вчителя в середню загальноосвітню школу. Чи буде зарахований період випробування в стаж, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії в зв'язку з педагогічною діяльністю?

    Затверджені постановою Уряду РФ від 11 липня 2002 року № 516 Правила обчислення періодів роботи, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії по старості відповідно до статей 27 і 28 Федерального закону «Про трудові пенсії в Російській Федерації», в пункті 10 встановлюють, що період випробування при прийомі на роботу, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії по старості,

    Народна освіта 10'2014

    включається в стаж незалежно від того, витримав чи випробування працівник.

    ^ Що має значення при визначенні права на дострокове призначення пенсії у зв'язку з роботою в установах для дітей: педагогічне навантаження або тривалість роботи в даному навчальному закладі?

    Відповідно до підпункту 19 пункту 1 статті 27 Федерального закону від 17.12.2001 № 173-ФЗ «Про трудові пенсії в Російській Федерації» трудова пенсія по старості призначається раніше досягнення віку, встановленого статтею 7 зазначеного Федерального

    закону, особам, які не менше 25 років здійснювала педагогічну діяльність в установах для дітей, незалежно від їх віку. При визначенні права на дострокове призначення трудової пенсії враховуються: найменування посади педагогічного працівника, найменування установи, стаж роботи не менше 25 років.

    Крім того, в пункті 4 Правил обчислення періодів роботи, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії по старості особам, які здійснювали педагогічну діяльність в установах для дітей (затв. Поста-

    вою Уряду

    РФ від 29.10.2002 № 781),

    встановлено, що періоди виконувалася до 1 вересня 2000 р роботи на посадах в установах, зазначених у списку, зараховуються до стажу роботи незалежно від умови виконання в ці періоди норми робочого часу (педагогічної або навчального навантаження), а починаючи з 1 вересня 2000 р - за умови виконання (сумарно за основним та інших місць роботи) норми робочого часу (педагогічної або навчального навантаження), встановленої за ставку заробітної плати (посадовий оклад). АЛЕ


    Завантажити оригінал статті:

    Завантажити