Обідня перерва музичного працівника. Категорії педпрацівників без атестації. Термін дії кваліфікаційної категорії.

Анотація наукової статті по праву, автор наукової роботи - Хмелько Сергій Борисович


Область наук:
  • право
  • Рік видавництва діє до: 2016
    Журнал
    народна освіта
    Наукова стаття на тему 'КОНСУЛЬТАЦІЇ'

    Текст наукової роботи на тему «КОНСУЛЬТАЦІЇ»

    ?консультації

    ^ Я працюю музичним керів- • водієм в дитячому садку на 1,5 ставки. Чи повинен мені встановлюватися обідню перерву?

    У пункті 1.4. Положення про особливості режиму робочого часу та часу відпочинку педагогічних та інших працівників освітніх установ, затвердженого наказом Мін-обрнаукі Росії від 27 березня 2006 № 69, передбачено, що для педагогічних працівників, які виконують свої обов'язки безперервно протягом робочого дня, перерва для прийому їжі не встановлюється. Працівникам освітнього закладу забезпечується можливість прийому їжі одночасно разом з учнями, вихованцями або окремо в спеціально відведеному для цієї мети приміщенні. Це узгоджується з нормами статті 108 Трудового кодексу РФ, що передбачають, що на роботах, де за умовами виробництва (роботи) надання перерви для відпочинку і харчування неможливо, роботодавець зобов'язаний забезпечити працівникові можливість відпочинку і прийому їжі в робочий час. Перелік таких робіт, а також місця для відпочинку і прийому їжі встановлюються правилами внутрішнього трудового розпорядку.

    На запитання відповідає Сергій Борисович Хмелько,

    завідувач правовим, відділом апарату Профспілки працівників народної освіти і науки РФ e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

    ^ Чи може педагогічний працівник претендувати на першу кваліфікаційну категорію, якщо він не проходив атестацію на підтвердження відповідності займаній посаді?

    Так, може, оскільки Порядок проведення атестації педагогічних працівників організацій, що здійснюють освітню діяльність, затверджений наказом Міністерства освіти і науки РФ від 7 квітня 2014 р № 276, не передбачає для педагогічних працівників в якості підстави проходження атестації з метою встановлення кваліфікаційної категорії попереднє проходження ними атестації з метою підтвердження відповідності займаній посаді.

    Для яких категорій педагогічних працівників не передбачено проходження атестації з метою підтвердження відповідності займаній посаді?

    Відповідно до пункту 22 Порядку проведення атестації педагогічних працівників організацій, що здійснюють освітню діяльність (затв. Наказом Міністерства освіти

    4ародное освіту 1'2016

    і науки РФ від 7 квітня 2014 р № 276) атестацію з метою підтвердження відповідності займаній посаді не проходять такі педагогічні працівники:

    а) педагогічні працівники, які мають кваліфікаційні категорії;

    б) які у займаній посаді менше двох років в організації, в якій проводиться атестація;

    в) вагітні жінки;

    г) жінки, які перебувають у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами;

    д) особи, які перебувають у відпустці по догляду за дитиною

    до досягнення нею віку трьох років;

    е) відсутні на робочому місці більше чотирьох місяців підряд у зв'язку з захворюванням.

    Атестація педагогічних працівників, передбачених підпунктами «г» і «д» цього пункту Порядку, можлива не раніше ніж через два роки після їх виходу із зазначених відпусток.

    Атестація педагогічних працівників, передбачених підпунктом «е», можлива не раніше ніж через рік після їх виходу на роботу.

    КОНСУЛЬТАЦІЇ

    ^ Два роки тому мені була уста • новлена ​​вищу кваліфікаційну категорію за посадою «учитель». В цьому році, переїхавши на інше місце проживання в інше місто, я знову влаштувалася на роботу в загальноосвітню школу також учителем. Чи буде врахована при встановленні оплати праці наявна у мене кваліфікаційна категорія, термін дії якої закінчується через три роки?

    У пункті 46 «Порядку проведення атестації педагогічних працівників організацій, що здійснюють освітню діяльність», затвердженого наказом Міністерства освіти та науки

    Росії від 07.04.2014 № 276

    вказано, що кваліфікаційні категорії, встановлені педагогічним працівникам, зберігаються до закінчення терміну їх дії при переході в іншу організацію, в тому числі

    розташовану в іншому суб'єкті РФ.

    ^ Чи має право педагогічний працівник відмовитися від проходження атестації з метою підтвердження відповідності займаній посаді? Які правові наслідки відмови працівника від проходження атестації на відповідність займаній посаді?

    Проходження атестації педагогічних працівників з метою підтвердження відповідності займаній посаді віднесено до їх обов'язків (пункт 8 частини 1 статті 48 Федерального закону «Про освіту в Російській Федерації»).

    Відповідно до статті 21 Трудового кодексу РФ працівник зобов'язаний сумлінно виконувати свої трудові зо-

    занности, дотримуватися трудової дисципліни.

    Отже, педагогічні працівники (за винятком педагогічних працівників, зазначених у пункті 22 Порядку атестації) не має права відмовитися від проходження атестації з метою підтвердження відповідності займаній посаді. Відмова педагогічного працівника від проходження такої атестації є дисциплінарним проступком, тобто невиконанням працівником з його вини покладених на нього трудових обов'язків. За вчинення вказаного проступку відповідно до статті 192 ТК РФ роботодавець має право застосувати такі дисциплінарні стягнення: зауваження; догану; звільнення з відповідних підстав. АЛЕ


    Завантажити оригінал статті:

    Завантажити