Чи належить оплата вчителю-логопеда за завідування кабінетом? Яка кількість груп повинен вести музичний керівник на 0,5 ставки і на 0,75 ставки? Питання проходження атестації. Стаж за період роботи в приватному дитячому садку. Отримання вищої кваліфікаційної категорії. Яка тривалість щорічної основної оплачуваної відпустки педагога-бібліотекаря в загальноосвітній школі? Та ін.

Анотація наукової статті по праву, автор наукової роботи - Хмелько Сергій Борисович


Область наук:
  • право
  • Рік видавництва діє до: 2014
    Журнал
    народна освіта
    Наукова стаття на тему 'КОНСУЛЬТАЦІЇ'

    Текст наукової роботи на тему «КОНСУЛЬТАЦІЇ»

    ?консультації

    Консультант Сергій Борисович Хмелько,

    завідувач правовим відділом апарату Профспілки працівників народної освіти і науки РФ e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

    ^ Працюю в середній школі учіте- • лем математики 20 років, вищу кваліфікаційну категорію. У вересні ми сім'єю плануємо переїхати жити в іншу місцевість, а відповідно, доведеться перейти на роботу в інше освітній заклад. Чи буде враховуватися встановлена ​​мені вищу кваліфікаційну категорію, або на новому місці доведеться заново проходити атестацію?

    Відповідно до Порядку атестації педагогічних працівників організацій, що здійснюють освітню діяльність, затвердженим наказом Міністерства освіти та науки Росії від 07.04.2014 № 276, кваліфікаційна категорія встановлюється строком на 5 років. Відповідно до пункту 46 зазначеного Порядку кваліфікаційні категорії, встановлені педагогічним працівникам, зберігаються до закінчення терміну їх дії при переході в іншу організацію, в тому числі розташовану в іншому суб'єкті РФ.

    ^ Чи належить оплата учітелю- • логопедузазаведованіе кабінетом?

    Відповідно до Федерального закону від 22 серпня 2004 року № 122-ФЗ органам державної влади суб'єктів РФ надано право самостійно визначати розміри і умови оплати праці працівників підвідомчих державних установ, а органам місцевого самоврядування визначати розміри і умови оплати праці працівників муніципальних установ. Таким чином, з питань оплати праці в даний час у всіх суб'єктах РФ прийняті свої регіональні нормативні правові акти.

    Отже, для відповіді на поставлене запитання Вам необхідно звертатися безпосередньо до законодавства суб'єкта РФ, актів органів місцевого самоврядування та до локальних актів освітньої установи, в якому Ви працюєте.

    ^ Яка кількість груп повинен вести музичний керівник на 0,5 ставки і на 0,75 ставки?

    Типових штатів в даний час немає, а затвердження штатного розкладу відноситься до компетенції освітньої організації. Отже, освітня організація при наявності фінансових можливостей з урахуванням кількості груп та інших умов може ввести в своє штатний розклад необхідну кількість будь-яких посад, в тому числі посади музичного керівника.

    Наказ Міністерства освіти та науки Росії

    від 24.12.2010 № 2075

    «Про тривалість робочого часу (нормі годин педагогічної роботи за ставку заробітної плати) педагогічних працівників» встановлює, що норма годин педагогічної роботи за ставку заробітної плати для музичних керівників та концертмейстерів становить 24 години в тиждень.

    Народна освіта 7'2014

    КОНСУЛЬТАЦІЇ

    Отже, незалежно від кількості груп тривалість робочого часу музичного керівника на 0,5 ставки становить 12 годин на тиждень, а робота на 0,75 ставки становить 18 годин на тиждень.

    ^ Я працюю вихователем в част- • ном дитячому садку. Чи буде врахований у педагогічний стаж період роботи в цьому дитячому садку, якщо я перейду в муніципальний дитячий сад?

    Ніяких обмежень для заліку в педагогічний стаж періоду роботи в освітній організації в залежності від форми власності (державної, муніципальної чи приватної) законодавство не містить. Отже, період роботи вихователем в приватному дитячому садку повинен бути врахований в педагогічний стаж.

    Закінчивши тільки музичну школу, Ви не можете працювати музичним керівником в дитячому саду. Наказом Мін-здравсоцразвітія РФ від 26 серпня 2010 року № 761н р затверджений Єдиний кваліфікаційний довідник посад керівників, фахівців і службовців, розділ «Кваліфікаційні характеристики посад працівників освіти». Цим нормативно-правовим актом встановлено такі вимоги до кваліфікації за посадою музичний керівник: повна вища освіта або середню професійну освіту за напрямом підготовки «Освіта та педагогіка», професійне володіння технікою виконання на музичному інструменті без пред'явлення вимог до стажу роботи.

    Я працюю викладачем

    • в освітній установі середньої професійної освіти. За три місяці

    я захищаю кандидатську дисертацію, маю першу кваліфікаційну категорію за посадою викладача. Послужить це для автоматичного отримання вищої кваліфікаційної категорії по вказаній посаді без атестації?

    Чинний Порядок проведення атестації педагогічних працівників організацій, що здійснюють освітню діяльність, не передбачає можливості встановлення кваліфікаційної категорії без проходження атестації. Незалежно від захисту дисертації, Ви маєте право за бажанням пройти атестацію для встановлення першої або вищої кваліфікаційної категорії.

    Я працюю в загальноосвітньої-

    • котельної школі на посаді педагога-бібліотекаря. Яка тривалість щорічної основної оплачуваної відпустки педагога-бібліотекаря в загальноосвітній школі?

    Останнім часом в штатних розписах деяких освітніх організацій замість посади бібліотекаря стала вводитися посада педагога-бібліотекаря.

    Згідно з наказом МОЗ-соцрозвитку Росії наказом

    від 31 травня 2011 № 448н

    посадою «педагог-бібліотекар» доповнений розділ кваліфікаційних характеристик працівників освіти, іменований «Посади педаго-

    ня працівників ». Це означає, що посада педагога-бібліотекаря віднесена до посад педагогічних працівників.

    Разом з тим віднесення посади педагога-бібліотекаря до категорії педагогічних працівників само по собі не означає, що на працівника, який буде займати цю посаду, автоматично буде поширюватися більшість гарантій, встановлених для педагогічних працівників, оскільки вони визначаються в залежності від займаної посади, освітньої організації і регулюються як безпосередньо законодавчими актами РФ, так і іншими нормативними правовими актами, в які необхідно внести відповідні доповнення в отноше ії посади педагога-бібліотекаря.

    Отже, реалізація певних прав педагогів-бібліотекарів, встановлених законодавством для педагогічних працівників, в даний час знаходиться в прямій залежності від того, наскільки оперативно будуть внесені необхідні доповнення до відповідних підзаконні нормативні правові акти, перш за все до постанови Уряду РФ від 1 жовтня 2002 р № 724 «Про тривалість щорічної основної подовженого оплачуваної відпустки, що надається педагогічним працівникам» (зі змінами та доповненнями).

    Народна освіта 7'2014

    консультації

    Стаття 334 ТК РФ визначає, що педагогічним працівникам надається щорічна основна подовжений оплачувану відпустку, тривалість якого встановлюється Урядом РФ. Однак в названому постанові не встановлена ​​тривалість відпустки для педагогів-бібліотекарів.

    Таким чином, до внесення змін в чинну постанову Уряду РФ від 1 жовтня 2002 № 724, або до прийняття нової постанови Уряду РФ, яке буде визначати конкретну тривалість щорічної основної оплачуваної відпустки педагога-бібліотекаря, роботодавцю слід керуватися статтею 115 Трудового кодексу РФ, визначальною, що щорічна основна оплачувана відпустка надається працівникам тривалістю 28 календарних днів.

    ^ Відповідно до Федерального • законом «Про освіту в РФ» педагогічні працівники повинні проходити курси підвищення кваліфікації один раз в три роки. З якого терміну вважати дату закінчення проходження курсів?

    У Законі мова йде про право, а не про обов'язок. Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 47 Федерального закону від 29.12.2012 № 273-Ф3 (ред. Від 05.05.2014) «Про освіту в РФ» педагогічні працівники мають право на додаткову професійну

    освіту за профілем педагогічної діяльності не рідше ніж один раз на три роки. Федеральний закон

    від 29.12.2012 № 273-ФЗ

    «Про освіту в РФ» вступив в силу 01.09.2013 р.

    Яка повинна бути максимальна тривалість робочого часу у педагогічного працівника - інваліда другої групи?

    Стаття 92 Трудового кодексу РФ передбачає, що для працівників, інвалідів першої або другої групи, встановлюється скорочена тривалість робочого часу - не більше 35 годин на тиждень.

    На початку своєї трудової діяль • ності я працював учителем фізкультури, а з 1997 р працював тренером-викладачем в ДЮСШ. Зараз у мене 25 років педагогічного стажу, але в Пенсійному фонді вказують, що я не маю права на дострокову пенсію, так як у мене немає стажу на 2001 рік - 16 років 8 місяців. Чи правомірно це?

    Правила обчислення періодів роботи, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії по старості відповідно до статті 27 Федерального закону «Про трудові пенсії в РФ», затверджені Постановою Уряду РФ від 29.10.2002 № 781 (ред. Від 26.05.2009),

    передбачають щодо тренерів-викладачів, старших тренерів-преподава-

    телей; тренерів-викладачів і старших тренерів-викладачів з адаптивної фізичної культури, педагогів додаткової освіти умова про те, що за періоди, починаючи з 1 січня 2001 р робота в зазначених посадах зараховує-ся в стаж роботи за наявності одночасно таких умов: 1) на 1 січня 2001 р у особи є стаж роботи на посадах в установах, зазначених у списку, тривалістю не менше 16 років 8 місяців; 2) у особи є факт роботи (незалежно від її тривалості) в період з 1 листопада 1999 по 31 грудня 2000 року в посадах в установах, зазначених у пункті 2 розділу «Найменування посад» і в пункті 2 розділу «Найменування установ» списку.

    Ті педагогічні працівники, які мали на 01.01.2001 р стаж не менше 16 років 8 місяців, вже скористалися своїм правом на дострокове призначення пенсії до 2009 р В даний час всі вищевказані категорії працівників фактично не мають права на дострокове призначення трудової пенсії в зв'язку з педагогічною діяльністю, так як не може бути виконана умова про наявність у них на 1 січня 2001 р стажу роботи на посадах в установах, зазначених у списку, тривалістю не менше 16 років 8 місяців. АЛЕ


    Завантажити оригінал статті:

    Завантажити