Обмеження обсягу освітньої навантаження. Періодичність підвищення кваліфікації. Достроковий вихід на пенсію. Випробувальний термін.

Анотація наукової статті по праву, автор наукової роботи - Хмелько Сергій Борисович


Область наук:
  • право
  • Рік видавництва діє до: 2014
    Журнал
    народна освіта
    Наукова стаття на тему 'КОНСУЛЬТАЦІЇ'

    Текст наукової роботи на тему «КОНСУЛЬТАЦІЇ»

    ?Консультант Сергій Борисович Хмелько,

    завідувач правовим відділом апарату Профспілки працівників народної освіти і науки РФ

    ^ Які обмеження за обсягом

    • максимально допустимої освітньої навантаження передбачені в даний час законодавством?

    У пункті 10.6 СанПіН 2.4.2.2821-10 «Санітарно-епідеміологічні вимоги до умов і організації навчання в загальноосвітніх установах», затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря

    РФ від 29.12.2010 № 189, зазначено, що освітню тижневе навантаження необхідно рівномірно розподіляти протягом навчального тижня, при цьому обсяг максимальної допустимої навантаження протягом дня має становити:

    • для учнів перших класів - не повинен перевищувати чотирьох уроків і один день

    в тиждень - не більше п'яти уроків, за рахунок уроку фізичної культури;

    • для учнів 2-4-х класів - не більше п'яти уроків

    і один раз в тиждень шести уроків за рахунок уроку фізичної культури при шестиденному навчальної тижня;

    • для учнів 5-6-х класів - не більше шести уроків;

    • для учнів 7-11-х класів - не більше семи уроків. Розклад уроків складається окремо для обов'язкових

    і факультативних занять. Факультативні заняття слід планувати на дні з найменшою кількістю обов'язкових

    уроків. Між початком факультативних занять і останнім уроком рекомендується влаштовувати перерву тривалістю не менше 45 хвилин.

    ^ Чи передбачена законодавством будь-яка періодичність проходження курсів підвищення кваліфікації педагогічними працівниками?

    Федеральний закон від

    29.12.2012 № 273-Ф3 «Про

    освіту в Російській Федерації », який набув чинності з 1 вересня 2013 року, в пункті 2 частини 5 статті 47 визначає, що педагогічні працівники мають право на додаткову професійну освіту за профілем педагогічної діяльності не рідше ніж один раз на три роки.

    ^ Працюю тьютором з сентяб- • ря 2009 року. Чи маю я право на достроковий вихід на пенсію у зв'язку з педагогічною діяльністю, працюючи на цій посаді?

    Ні, не маєте. У стаж, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії по старості в зв'язку з педагогічною діяльністю в установах для дітей, засчі-розробляються лише робота на посадах і в установах, зазначених у «Списку посад і установ,

    Народна освіта 5'2014

    робота в яких зараховуючи-ється до стажу роботи, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії по старості особам, які здійснювали педагогічну діяльність в установах для дітей, відповідно до статті 27 Федерального закону «Про трудові пенсії в Російській Федерації», затвердженому Постановою Уряду РФ від 29 жовтня 2002 року № 781.

    Отже, час роботи тьютором не буде зарахований до стажу, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії по старості в зв'язку з педагогічною діяльністю в установах для дітей, так як такого найменування посади Списком не передбачено.

    ^ Чи включається час роботи

    вихователем групи продовженого дня в стаж для дострокового призначення трудової пенсії?

    Наказом Мінздравсоцразві-ку РФ від 05.07.2005 №440

    «Про встановлення тотожності окремих найменувань посад» встановлено за погодженням з Пенсійним фондом РФ і за поданням Міністерства освіти і науки РФ тотожність найменувань посад «вихователь групи продовженого дня» найменуванню посади «вихователь», передбаченому Списком

    посад і установ, робота в яких зараховується до стажу роботи, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії по старості особам, які здійснювали педагогічну діяльність в установах для дітей.

    З огляду на викладене, час роботи в зазначеній посаді має враховуватися при обчисленні стажу для дострокового призначення трудової пенсії в зв'язку з педагогічною діяльністю.

    ^ Я працюю за сумісництвом

    • викладачем в Дитячій школі мистецтв. Директор попередив мене, що якщо на цю роботу візьмуть основного працівника, то трудовий договір зі мною буде припинений. Чи правомірно це?

    Дійсно, стаття 288 Трудового кодексу РФ передбачає, що трудовий договір, укладений на невизначений строк з особою, яка працює за сумісництвом, може бути припинений у разі прийому на роботу працівника, для якого ця робота буде основною, про що роботодавець у письмовій формі попереджає зазначена особа не пізніше ніж за два тижні до припинення трудового договору. Отже, якщо на роботу візьмуть працівника, для якого ця робота стане основним місцем роботи, це буде підставою для припинення договору з Вами.

    ^ Мене прийняли на роботу з досл-

    • тательним терміном. За три дні до закінчення випробувального терміну директор школи сповістила мене

    про те, що я не пройшов випробування, і запропонувала написати заяву про звільнення за власним бажанням. Чи правомірні дії директора?

    Ви маєте право відмовитися писати заяву про звільнення за власним бажанням. Роботодавець повинен звільнити Вас з іншого підставі. Якщо при прийомі на роботу ви погодилися на встановлення випробувального терміну (а це можливо лише за згодою сторін - працівника і роботодавця), то роботодавець має право звільнити вас до закінчення терміну випробування із зазначенням причин, які послужили підставою для визнання вас не витримав випробування за статтею 71 Трудового кодексу РФ з відповідним записом в трудовій книжці.

    Якщо Ви вважаєте звільнення незаконним, можете оскаржити рішення роботодавця до суду. Це право також закріплено в статті 71 Трудового Кодексу РФ.

    ^ Роз'ясніть, що в даний

    час має значення для призначення дострокової пенсії у зв'язку з роботою в освітніх установах для дітей: педагогічне навантаження або тривалість роботи в даному навчальному закладі?

    Відповідно до підпункту 19 пункту 1 статті 27 Федерального закону від

    17.12.2001 № 173-ФЗ «Про трудові пенсії в РФ» трудова пенсія по старості призначається раніше досягнення віку, встановленого статтею 7 зазначеного Закону особам, не менше 25 років здійснювала педагогічну діяльність в установах для дітей, незалежно від їх віку. При визначенні права на дострокове призначення трудо--

    виття пенсії враховується: найменування посади педагогічного працівника, найменування установи, стаж роботи не менше 25 років.

    ^ Скільки годин педагогічного навантаження входить в нормальну тривалість робочого часу заступника директора школи з виховної роботи?

    У заступника директора школи з виховної роботи нормальна тривалість робочого часу 40 годин на тиждень, ніяких вимог до обов'язкового ведення педагогічного навантаження законодавством не передбачено.

    ^ Я була звільнена, а потім відновлена ​​на роботі через суд. Чи входить час вимушеного прогулу в педагогічний стаж, який враховується для дострокового призначення трудової пенсії?

    Постанова уряду

    РФ від 11.07.2002 № 516 (ред. Від 26.05.2009) «Про затвердження Правил обчислення періодів роботи, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії по старості відповідно до статей 27 і 28 Федерального закону« Про трудові пенсії в РФ »в пункті 14 встановлює, що до стажу роботи, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії по старості, включається час оплачуваного вимушеного прогулу при незаконному звільненні або переведенні на іншу роботу і наступному поновленні на колишній роботі, що дає право на дострокове призначення трудової пе ці по старості. АЛЕ


    Завантажити оригінал статті:

    Завантажити