Подання інформації про ведення лабораторного господарства і пов'язаної з ним звітної документації. Педагогічний стаж, який враховується для дострокового призначення трудової пенсії при суміщенні посад «методист» і «вчитель». Зберігання поурочних планів учителя. Розірвання трудового договору при реорганізації. Оплата роботи при заміщенні.

Анотація наукової статті по праву, автор наукової роботи - Хмелько Сергій Борисович


Область наук:
  • право
  • Рік видавництва діє до: 2014
    Журнал
    народна освіта
    Наукова стаття на тему 'КОНСУЛЬТАЦІЇ'

    Текст наукової роботи на тему «КОНСУЛЬТАЦІЇ»

    ?консультації

    Консультант Сергій Борисович Хмелько,

    завідувач правовим відділом апарату Профспілки працівників народної освіти і науки РФ

    ^ Хто зобов'язаний доводити до сведе-

    • ня вчителів (зав. Кабінетами фізики, хімії) і лаборантів нормативні акти про ведення лабораторного господарства і пов'язаної з ним звітної документації?

    У статті 21 Трудового кодексу РФ визначено, що працівник має право на повну достовірну інформацію про умови праці. З цим правом працівника кореспондують відповідні обов'язки роботодавця.

    У статті 22 Трудового кодексу РФ визначено, що роботодавець зобов'язаний забезпечувати працівників устаткуванням, інструментами, технічною документацією та іншими засобами, необхідними для виконання ними трудових обов'язків, а також знайомити працівників під підпис з прийнятими локальними нормативними актами, безпосередньо пов'язаними з їх трудовою діяльністю.

    ^ Я працювала вчителем в школі

    • 15 років. Останні 10 років працювала на посаді «методист» в ліцеї

    і щорічно як учитель мала педагогічне навантаження на неповну ставку. Чи буде зарахований цей період в педагогічний стаж, який враховується для дострокового призначення трудової пенсії?

    Робота на посаді методиста не зараховується до стажу, що враховується для дострокового призначе-

    ня трудової пенсії в зв'язку з педагогічною діяльністю.

    Щодо можливості заліку періоду роботи на посаді вчителя в стаж для дострокового призначення пенсії роз'яснюємо наступне. Правила обчислення періодів роботи, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії по старості особам, які здійснювали педагогічну діяльність в установах для дітей (затв. Постановою Уряду РФ від 29 жовтня 2002 № 781) в пункті 4 встановлюють, що періоди виконувалася до 1 вересня 2000 м роботи на посадах в установах, зазначених у списку, зараховуються до стажу роботи незалежно від умови виконання в ці періоди норми робочого часу (педагогічної або навчального навантаження), а починаючи з 1 вересня 2000 р - за умови вип олненія (сумарно за основним та інших місць роботи) норми робочого часу (педагогічної або навчального навантаження), встановленої за ставку заробітної плати (посадовий оклад).

    Як довго повинні зберігатися

    поурочні плани вчителя протягом навчального року?

    4ародное освіту 8'2014

    У діючих нормативних правових актах не встановлено будь-яких вимог, що пред'являються до поурочного навчальними планами, не встановлені терміни їх зберігання. Ці питання можуть бути предметом регулювання локальних актів, що діють в школі.

    ^ Чи може реорганізація освітньої організації стати підставою для розірвання трудового договору з працівниками?

    Стаття 75 Трудового кодексу РФ встановлює, що зміна підвідомчості (підпорядкованості) організації або її реорганізація (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) не може бути підставою для розірвання трудових договорів з працівниками. Трудові договори з працівниками можуть бути розірвані в тому випадку, якщо в школі відбувається скорочення чисельності та штату працівників. При цьому роботодавцем повинна бути дотримана процедура, передбачена трудовим законодавством (попередження працівників не менше ніж за два місяці, пропозиція наявних вакансій, виплата компенсації та інші гарантії).

    КОНСУЛЬТАЦІЇ

    ^ Лаборант кабінету хімії забо- • лел, і протягом двох тижнів учитель виконував обов'язки тимчасово відсутнього працівника без звільнення від основної роботи. Як повинна оплачуватися ця робота?

    Відповідно до статті 60.2 Трудового кодексу РФ за письмовою згодою працівника йому може бути доручено виконання протягом встановленої тривалості робочого дня (зміни) поряд з роботою, певної трудовим договором, додаткової роботи за іншою або такий же професії (посади) за додаткову оплату.

    Доручається працівникові додаткова робота за іншою професією (посадою) може здійснюватися шляхом суміщення професій (посад). Доручається працівникові додаткова робота за такою ж професією (посадою) може здійснюватися шляхом розширення зон обслуговування, збільшення обсягу робіт. Для виконання обов'язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від роботи, визначеної трудовим договором, працівнику може бути доручена додаткова робота як з іншої, так і за такою ж професією (посадою).

    Термін, протягом якого працівник буде виконувати додаткову роботу, її зміст та обсяг встановлюються роботодавцем з письмової згоди працівника. Працівник має право достроково відмовитися від виконання додаткової роботи, а роботодавець - достроково скасувати доручення про її виконанні, попередивши про це іншу сторону в письмовій формі не пізніше, ніж за три робочих дні. Стаття 151 Трудового кодексу РФ встановлює, що при поєднанні професій (посад), розширення зон обслуговування, збільшення обсягу роботи або виконанні обов'язків тимчасово відсутнього працівника без звільнення від роботи, визначеної трудовим договором, працівнику провадиться доплата.

    Розмір доплати встановлюється за згодою сторін трудового договору з урахуванням змісту і (або) обсягу додаткової роботи.

    ^ Я працюю вчителем інформатики і математики в середній загальноосвітній школі. Загальний стаж роботи понад 25 років. У період з 1985 по 1987 рік я ра-

    бота в обчислювальному центрі інженером. Чи зараховуються ці роки в стаж роботи, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії по старості в зв'язку з педагогічною діяльністю в установах для дітей?

    Період роботи на посаді інженера в обчислювальному центрі з 1985 по 1987 рік до спеціального стажу роботи, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії по старості в зв'язку з педагогічною діяльністю, не буде зарахований. До спеціального стажу засчі-розробляються лише робота на посадах і в установах, визначених Списком посад і установ, робота в яких дає право на дострокове призначення трудової пенсії, затвердженим постановою Уряду РФ від 29.10.2002 р № 781. Посада та організація, в якій ви працювали в період з 1985 по 1987 рік, зазначеним Списком не передбачені, отже, в стаж для дострокового призначення трудової пенсії в зв'язку з педагогічною діяльністю вказаний період не буде зарахований. АЛЕ


    Завантажити оригінал статті:

    Завантажити