Вимоги до посади керівника. Тривалість відпустки заступника директора з виховної роботи в освітній організації середньої професійної освіти. Посаді юрисконсульта в штатному розкладі, заступника директора з соціального захисту та дострокове призначення пенсії...

Анотація наукової статті з економіки і бізнесу, автор наукової роботи - Хмелько Сергій Борисович


Область наук:
  • Економіка і бізнес
  • Рік видавництва діє до: 2014
    Журнал
    народна освіта
    Наукова стаття на тему 'КОНСУЛЬТАЦІЇ'

    Текст наукової роботи на тему «КОНСУЛЬТАЦІЇ»

    ?Консультант Сергій Борисович Хмелько,

    завідувач правовим відділом апарату Профспілки працівників народної освіти і науки РФ

    ^ Я працюю завідувачем до- • шкільним навчальним закладом, але у мене немає вищої освіти, проте є п'ятирічний стаж роботи керівником. Вчуся на першому курсі в вузі, спеціальність «Державне і муніципальне управління». Чи можу я залишатися працювати на своїй посаді?

    Наказом Мінздравсоцразві-ку РФ від 26 серпня 2010 року № 761н затверджено Єдиний кваліфікаційний довідник посад керівників, фахівців і службовців, розділ «Кваліфікаційні характеристики посад працівників освіти». Цим нормативно-правовим актом встановлено такі вимоги до кваліфікації за посадою «Керівник (директор, завідувач, начальник) освітнього закладу»: Вище професійне освіту за напрямами підготовки «Державне і муніципальне управління», «Менеджмент», «Управління персоналом» і стаж роботи на педагогічних або керівних посадах не менше п'яти років або вищу професійну освіту і додаткову професійну освіту в галузі державного і муніципального управління, менеджменту і економіки і стаж роботи на педагогічних чи керівних посадах не менше п'яти років.

    З урахуванням викладеного, Ви не можете бути керівником освітнього закладу.

    ^ Яка тривалість

    відпустки заступника директора з виховної роботи в освітній організації середньої професійної освіти?

    Відповідно до постанови Уряду РФ від 01.10.2002 № 724 (ред. Від 21.05.2012) «Про тривалість щорічної основної подовженого оплачуваної відпустки, що надається педагогічним працівникам» щорічна основна подовжений оплачувану відпустку заступникам керівників освітніх установ середньої професійної освіти надається тривалістю 56 календарних днів . При цьому слід мати на увазі, що згідно з приміткою 1 Додатка до зазначеної постанови встановлено, що щорічна основна подовжений оплачувану відпустку тривалістю, зазначеною в пунктах 1-5, надається заступникам керівників освітніх установ і керівникам структурних підрозділів освітніх установ в разі, якщо їх діяльність пов'язана з керівництвом образователь-

    вим (виховним) процесом або методичної (науково-методичної) роботою.

    ^ Чи можна ввести в штатний

    розклад освітньої організації посаду юрисконсульта?

    Відповідно до норм статті 28 Федерального закону від 29.12.2012 № 273-Ф3 (ред. Від 03.02.2014) «Про освіту в Російській Федерації» до компетенції освітньої організації у встановленій сфері діяльності відносяться встановлення штатного розкладу, а також прийом на роботу працівників , висновок з ними і розірвання трудових договорів. З урахуванням викладеного, освітня організація має право ввести в штатний розклад посаду юрисконсульта.

    ^ Я працюю в общеобразова- • котельної школі, займаючи посаду заступника директора з соціального захисту. Чи буде зарахований цей період роботи на цій посаді до стажу, що враховується для дострокового призначення трудової пенсії в зв'язку з педагогічною діяльністю?

    Список посад та установ, робота в яких за-зчитується в стаж роботи, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії

    консультації

    по старості особам, які здійснювали педагогічну діяльність в установах для дітей, відповідно до підпункту 19 пункту 1 статті 27 Федерального закону «Про трудові пенсії в Російській Федерації» (затв. постановою Уряду РФ від 29.10.2002 № 781) передбачає, що до спеціального стажу враховується період роботи в спеціальних (корекційних) освітніх установах для учнів (вихованців) з відхиленнями у розвитку на посаді заступника директора (начальника, завідувача), діяльність якого пов'язана з освітнім (виховним) процесом.

    Отже, тільки в тому випадку, якщо Ви документально підтвердити, що робота на посаді заступника директора з соціального захисту безпосередньо пов'язана з освітнім (виховним) процесом, період роботи на цій посаді може бути зарахований до стажу, що враховується для дострокового призначення трудової пенсії в зв'язку з педагогічною діяльністю.

    ^ Я працюю музичним керів- • водієм в дошкільному навчальному закладі, маю нагороду «Відмінник народної освіти» - чи може бути мені встановлена ​​надбавка до заробітної плати?

    Відповідно до Федерального закону від 22 серпня

    2004 року № 122-ФЗ

    «Про внесення змін до законодавчих актів Російської

    Федерації та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів Російської Федерації у зв'язку з прийняттям федеральних законів «Про внесення змін і доповнень до федерального закон« Про загальні принципи організації законодавчих (представницьких) і виконавчих органів державної влади суб'єктів Російської Федерації »і« Про загальні принципи організації місцевого самоврядування в Російській Федерації »органам державної влади суб'єктів Російської Федерації надано право самостійно визначати розміри і умови оплати праці працівників підвідомчих державних установ, а органам місцевого самоврядування визначати розміри і умови оплати праці працівників муніципальних установ.

    У деяких суб'єктах Росії регіональне законодавство передбачає встановлення виплат особам, які мають нагороди та почесні звання. З огляду на викладене, для відповіді на питання Ви повинні звертатися до відповідного регіонального законодавства.

    ^ Я 25 років працюю музичним керівником в дитячому саду. У пенсійному фонді мені відмовляють в достроковому призначенні пенсії, з огляду на те, що з жовтня 1985 року й по 1988 рік включно я працювала на 0,75 ставки. В інші роки і по сьогоднішній день - на ставку і більше.

    Відмова пояснюється тим, що музичному керівнику необхідно мати педагогічне навантаження не менше ставки, незалежно від того, в який час виконувалася робота. Чи так це?

    Так це дійсно так. Відповідно до пункту 5 Правил обчислення періодів роботи, що дає право на дострокове призначення трудової пенсії по старості відповідно до статті 27 Федерального закону «Про трудові пенсії в Російській Федерації», затверджених постановою Уряду РФ від 29.10.2002 №781,

    періоди роботи на посаді музичного керівника зараховуються до стажу роботи за умови виконання (сумарно за основним та інших місць роботи) норми робочого часу (педагогічної або навчального навантаження), встановленої за ставку заробітної плати (посадовий оклад), незалежно від часу, коли виконувалася ця робота.

    ^ Якщо педагог-психолог, • має першу кваліфікаційну категорію, стане працювати заступником директора загальноосвітньої школи, чи збережеться за ним перша кваліфікаційна категорія при встановленні розмірів оплати праці?

    Чинний Порядок атестації педагогічних працівників державних і муніципальних освітніх установ (затв. Наказом Міністерства освіти та науки РФ від 24.03.2010 № 209) не передбачає в даному

    випадку збереження кваліфікаційної категорії, так як кваліфікаційна категорія присвоєна працівникові безпосередньо за посадою «педагог-психолог».

    Яка повинна бути максимальна тривалість робочого часу у педагогічного працівника, який є інвалідом другої групи?

    Стаття 92 Трудового кодексу РФ передбачає, що для працівників, які є інвалідами першої або другої групи, встановлюється скорочена тривалість робочого часу - не більше 35 годин на тиждень.

    ^ Підкажіть, при якому контингенті учнів в установі середньої професійної освіти повинна бути одиниця завідувача відділенням?

    Федеральний закон від

    29.12.2012 № 273-ФЗ (ред. Від 23.07.2013) «Про освіту в Російській Федерації» в статті 28 визначає, що освітня організація володіє автономією, під якою розуміється самостійність в здійсненні освітньої, наукової, адміністративної, фінансово-економічної діяльності, розробці та прийнятті локальних нормативних актів відповідно до цього

    федеральним законом, іншими нормативно-правовими актами Російської Федерації і статутом освітньої організації.

    До компетенції освітньої організації у встановленій сфері діяльності відносяться: встановлення штатного розкладу, а також прийом на роботу працівників, укладання з ними і розірвання трудових договорів, розподіл посадових обов'язків.

    Типових штатів в даний час немає, тому освітня організація самостійна в питаннях встановлення штатного розкладу. АЛЕ

    Консультант Олена Леонідівна Болотова,

    професор кафедри управління освітніми системами ФПКіППРО МПДУ, академік МАНПО, доктор педагогічних наук

    ^ З введенням закону «Про образо- • вання в РФ», що робити зі статутом школи: вносити зміни в старий або приймати новий статут?

    О.Б.

    Порадьтеся з засновником. Згідно ч. 5 ст. 108 ФЗ «Про освіту в РФ» статут організації слід привести у відповідність з Федеральним законом не пізніше 1 січня 2016 року.

    Зверніть увагу на лист Міністерства освіти та науки Росії від

    10.06.2013 № ДЛ-151/17

    «Про найменування освітніх установ»; лист Мі-

    нобрнаукі Росії від

    09.07.2013 № ДЛ-187/17

    «На додаток до роз'яснень щодо найменування освітніх установ».

    ^ Шановна Олена Леонідівна,

    в одному зі своїх відповідей з питання неповного навантаження вчителя Ви посилаєтеся на лист Міністерства освіти та науки РФ № АФ-947, Профспілки працівників народної освіти і науки РФ № 96 від 26.10.2004, де зазначено, що навчальне навантаження адміністративним працівникам встановлюється після того, коли всі вчителі будуть нею забезпечені.

    Чи не могли б Ви конкретно вказати даний розділ листи? Я, на жаль, не змогла знайти ці слова. Справа в тому, що в нашій школі завучі протаріфіцірова-ни на 12-16 годин в тиждень, плюс заняття на дому, плюс 8-16 годин на тиждень у кожного по заміні уроків відсутніх учителів з будь-яких предметів. Одним словом, своя рука владика. У той же час у мене як вчителя німецької мови всього 12 годин і 2 години на дому. Згода на неповну ставку у мене ніхто не питав, і я вважала, що мене чимось довантажать. На жаль, навіть годинник в ГПД дають бібліотекарю в її


    Завантажити оригінал статті:

    Завантажити